Add to Technorati Favorites
wtorek, 31 lipca 2007
Polish invasion - A4 Magazine

A4 Magazyn

Marcelina Sowa - modelka | a model.

Janusz Głowacki - A4

Janusz Głowacki - pisarz | a writer.

Wojtek Dziedzic - A4

Wojtek Dziedzic - projektant mody | a fashion designer.

Urszula Dudziak - A4

Urszula Dudziak - śpiewaczka | a singer.

Monika Sosnowska - A4

Monika Sosnowska - artystka | an artist.

Filip Pągowski - A4

Projekty Filipa Pągowskiego - grafik | a graphic designer.

Magdalena Frączkowiak

Magdalena Frączkowiak - modelka | a model.

Misza Parkosz - A4

Misha Parkosz - modelka | a model.

Agnieszka Wichniewicz

Agnieszka Wichniewicz - modelka | a model.

Źródło | Source: A4 Magazine

poniedziałek, 30 lipca 2007
O Armanim w Rzeczypospolitej

Dzisiejsza Rzeczpospolita donosiła, że Armani otworzy pierwszy butik w Warszawie. Link do artykułu Piotra Mazurkiewicza: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070730/ekonomia/ekonomia_a_4.html

Umieszczenie artykułu w dziale Ekonomii chyba go "uratuje":-). Tekst dotyczył bowiem głównie spraw związanych z finansami marki. Pozwoliłem sobie jednak na kilka komentarzy.

Autor napisał, że "Armani słynie nie tylko ze wspaniałych kolekcji strojów, ale też z tego, że prowadzi jeden z ostatnich niezależnych domów mody. Większość najbardziej znanych marek należy do światowych grup, np. LVMH czy Richemont."

Moim zdaniem należy postawić Armaniego obok innych marek mody, a nie biżuterii i alkoholu. Największe i niezależne finansowo, to m.in. Chanel, Hermes, Prada (póki co:-), Versace, Ralph Laurent, może i Burberry. Oni też nie należą do żadnej grupy. Christian Dior należy do Bernarda Arnaulta, ale poprzez grupę finansową Jean Gojon kontroluje 42,5% LVMH.

Trudno oczywiście oczekiwać, by Dior należał do zmarłego już Christiana Diora, który w dodatku był gejem i nie miał dzieci.

Wybór grupy Richemont też jest nie zbyt trafny. Moim zdaniem należałoby wymienić PPR, właściciela m.in. Gucci, YSL. W składzie Richemont nie ma żadnych marek luksusowej mody.

Autor słusznie zauważył, że Armani "dekonstruował" męską marynarkę. Należy dodać, że uczynił ją bardziej miękką, o opływowej sylwetce, a więc "nowoczesną". Można nawet stwierdzić, że stworzył ją na nowo dla kobiet. Autor wymienił zabiegi marketingowe Armaniego, ale nie zauważył, że owa marynarka to kwintesencja Armaniego. Nie była krojona dla gwiazd, tylko dla biznesu. Rzesze biznesmenów i menedżerów obu płci, zwłaszcza kobiety uwielbiają jego wygodne i drogie marynarki, które stały się synonimem sukcesu zawodowego i zarazem nowej elegancji.

Privé to linia haute couture, prestiżowa, najdroższa, właściwie dla gwiazd filmowych, milionerek, żon milionerów. Akurat ta kolekcja nie spowoduje "umasowienia i rozmienienia się na drobne w kolejnych sektorach". Być może jest nawet niedochodowa, uprawiana jest tylko dla prestiżu. Straszna jest zaś linia A/X.

Wspomniany butik w Warszawie to kilkupiętrowy budynek przy Nowym Świecie dla marki Emporio Armani - tańszej (ale wciąż drogiej), bardziej sportowej linii. Ciekawy jestem jakie będą ciuchy (tj. czy dużo dużych logo, hihi) i czy będą perfumy z kolekcji Armani Prive. Podobno otwarcie wciąż się opóźnia. Wczoraj przeszedłem tędy, zza rusztowania już widać szklane okna z napisem EA. Wciąż wszędzie dużo było kurzu. Z naprzeciwko mnie szedł dumny młodzieniec, ubrany w bluzę z widocznym logiem EA, które jest umieszczone w centralnym miejscu na piersiach. Zgadzam się całkowicie z autorem, że "wielu ludzi chce mieć coś z logo Armani, taką namiastkę luksusu". Nie tylko mieć, ale i pokazać.

 

Aktualizacja: W wywiadzie z przedstawicielem EA w Polsce (to kolejny, 3.(!) artykuł w Rz na ten temat) butik zajmuje tylko parter kamiennicy, ale dystrybutor marki musi odnowić fasadę całego budynku. Łączny koszt wynosi 1,5 mln. euro. Zawartość kolekcji letniej, która jest określona przez niego jako "skromna" wynosi 1 mln euro. Spodziewajcie solidne sale w ciągu tygodnia, kiedy butik zostanie otwarty:-)  

piątek, 27 lipca 2007
Attachment Men SS2008

The shawl collar

Attachment to japońska marka. Styl mniej drapieżny niż Rick Owens, mniej anti niż Number Nine. Minimalizm troszkę w stylu Linea i Carol Christian Poel. W tej kolekcji dużo spranych szarości.

The shawl collar The drappery Big is beautiful

Big is beautiful:-)

Attachment Men SS2008. Paris. 07.2007.

Kiminori Morishita Men SS2008

Close your eyes, gimme your hands:-)

Pokaz odbył się w małym pałacyku na placu St Georges. Tematem kolekcji była chyba arystokracja i Kenya:-). Ubrania były urocze (i sprane oczywiście, jak w większości kolekcji z początku tygodnia mody).

Getting bored waiting for the show to start

Czasem czekanie na pokaz jest naprawdę nużącym "zajęciem", zwłaszcza, że na zewnątrz padało, a wewnątrz duszno. Szczerze mówiąc, zaintrygowały mnie czerwone skarpetki tego młodego Pana. Z poprzednich pokazów wynikło, że czerwone skarpetki to trend na przyszłą wiosnę:-)

Getting connected:-)

Banalnie, no nie - moja, i twoja komórka. Ale rzadko spotyka się tyle uroczych ludzi przy jednej ścianie podczas pokazów mody:-P.

Kiminori Morishita Men SS2008. Paris. 07.2007.

Wieczór u Yohji Yamamoto

I asked her to smoke

Prosiłem ją by paliła pozując do zdjęcia:-)

Carla Sozzani

Carla Sozzani w doskonałym humorze po pokazie

In the street The model

Yohji Yamamoto Homme SS2008. Paris. 07.2007.

Cd nastąpi | More to come:-)

czwartek, 26 lipca 2007
Niewidzialna ręka administratora

Dostałem maila od komputera, że mój blog zostanie dodany do katalogu "Blogi turystyczne", zgodnie z moim zgłoszeniem. Będę tam za dwa tygodnie, obok m.in. "Afryka polowanie na geparda" i "W krainie deszczowców".

Niewiem czy mam cieszyć się, czy rozpaczać. Pamiętam o wysłaniu zgłoszenia na początku istnienia blogu, chyba było skierowane do kategorii "Fotoblog". Odpowiedzi od komputera wówczas nie było. 

Przejrzałem katalogi gazeta.pl, no tam "Mody" nie ma, a "Kultura" jest utożsamiona z "Wolnym czasem". Tak to jest niestety z tą modą, i kulturą w Polsce:-)

U Bernharda Wilhelma

Walter van Beirendonck

Dziekan (wydziału mody w Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii), prof. Walter van Beirendonck we własnej osobie. Dopiero teraz zauważyłem, że nosi tshirt od BAPE:-)

The dress

Dziewczyna w sukience od Waltera.

A girl talk A man talk At Bernhard Wilhelm presentation

To najbardziej przyzwoite zdjęcie z prezentacji Bernharda Wilhelma. Nic więcej nie pokazuję:-) Zresztą ubrań też nie było.

This is the most "proper" picture from Bernhard Wilhelm's presentation. He didn't show any clothes anyway.

Paris. 07.2007.

wtorek, 24 lipca 2007
+4812 -> +4420

DSM

DSM

Te meble Serka tak się spodobały Rei Kawakubo, że "wzięła" je do Dover Street Market w Londynie. Chyba także mają być użyte do dekoracji jakiegoś sklepu w Tokio.

Rei Kawakubo liked the 80. funiture from the communistic Poland (at that time) so much she asked Robert to put them in her Dover Street Market in London. They will be probably used also in one of her boutiques in Tokyo.

Źródło | source: Dover Street Market

A krakowska Guerrilla dostała nowe meble:-) | And the Krakow Guerrilla now has a new look (and funiture).

Krakow Guerrilla

Guerrilla Krakow

Guerrilla Krakow

Guerrilla Krakow

Guerrilla Krakow

Źródło | source: Guerrilla Krakow

piątek, 20 lipca 2007
Lanvin by night

Lanvin by night Lanvin by night

Butik Lanvin przy Faubourg Saint-Honoré. Kobitka i facecik stoją oczywiście na kręcącej się wokół własnej osi platformie.

The Lanvin boutique in Faubourg Saint-Honoré. The mannequins were slowly turning around of course.

Lanvin by night

Shoes repair atelier at rue Lauriston

Dla porównania, w małym zakładzie obuwniczym przy rue Lauriston:-) | For comparison, a small shoes repair atelier in rue Lauriston.

Window shopping in Paris. 07.2007.

Chanel

Chanel Chanel

Faubourg Saint-Honoré.

Chanel at rue Cambon Chanel at rue Cambon

Rue Cambon.

Te kobiety z rozpadającymi się parasolkami za chwilę znikły w butiku Chanel | These women who caried about-to-broken umbrelas dissapeared in a moment in Chanel boutique.

Window shopping in Paris. 07.2007.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5